Pirmasis Angoros ožkų ūkis Lietuvoje

Angoros ožkos – ožkų ūkis, edukacijos, renginiai, siūlai iš ožkų vilnos – moherosAngoros ožkos – ožkų ūkis, edukacijos, renginiai, siūlai iš ožkų vilnos – moheros-860×339

Apie Angoros ožkų veislę

Angos ožkos kilusios iš Mažosios Azijos, ankstyvosiose nuorodose šumerų dantiraščio lentelėse ir Biblijoje šios veislės kilmė datuojama XII–XV amžiais prieš Kristų. Pavadinimas „Angora“ kilo iš Ankaros, Turkijos, kur angoros ožka gerai įsitvirtino. Angoros ožkos augina „moherį“, kilusį iš arabiško žodžio „mukhaya“, reiškiančio rinktis arba pirmenybę.

Baltas šilkinis moheris buvo geidžiamas pluoštas net Biblijos nuorodose, kur Mozė mini šią veislę maždaug 1500 m. pr. Kr. Ankstyvieji Angoros ožkų savininkai kruopščiai saugojo savo Angoros ožkas, kurios dažnai gyveno šeimos namuose, kaip ir bet kuris kitas brangus augintinis.

Moheris yra vertinamas kaip vienas iš patvariausių pasaulyje pluoštų. Moherio audinys yra prabangiai lengvas, vėsus vasarą ir šiltas žiemą.Jo savybės yra panašios į vilną, išskyrus tai, kad moherio plaukas neturi žvynelių, galinčių dirginti odą. Moheris turi keletą unikalių savybių, kurių nėra jokiame kitame gyvuliniame pluošte: Izoliacinė geba – moheros pluoštai nepraleidžia šilumos; net ir šlapi. Skirtingai nuo avies vilnos, medvilnės ar kašmyro, moherio pluoštai yra neįtikėtinai stiprūs ir atsparūs nusidėvėjimui. Tai reiškia, kad jūsų moherio trikotažas tarnaus ilgiau nei dauguma kitų vilnonių drabužių.

Angoros ožkų ūko įkūrimas

2019 metais spalio 18-tą dieną Gražinos Vildzevičienės ir Beatos Norvilės iniciatyva, ši ožkų veislė buvo atvežta į Lietuvą. Panevėžio rajone, Mickiemės kaime mamos ir dukros ūkis toliau puoselėja šią ožkų veislę, rankomis apdirba moherį ir kviečia norinčius susipažinti.

Angoros ožkų ūkis Panevėžyje

Lankytojus priimame kasdien nuo 10 iki 18 val. Mes esame įsikūrę:
Kirštino g. 1, Mickiemė, Panevėžio raj., Lietuva
Tel.: +370 650 56091, +370 652 68092
El. paštas: info@angorosozkos.lt

Žemėlapis ir visi kontaktai čia

Ūkio komanda

  • Gražina Vildzevičienė – Angoros ožkos ūkio šeimininkė

    Gražina Vildzevičienė

    Angoros ožkų ūkio šeimininkė

  • Beata Norvilė – Angoros ožkos ūkio šeimininkė

    Beata Norvilė

    Angoros ožkų ūkio šeimininkė

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.